noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo App Huawei
Primera División
Vie 13 Ago
Valencia Valencia
21:00
Getafe Getafe
Sab 14 Ago
Osasuna Osasuna
17:00
Espanyol Espanyol
Mallorca Mallorca
19:30
Real Betis Real Betis
Cádiz Cádiz
19:30
Levante Levante
Alavés Alavés
22:00
Real Madrid Real Madrid
Dom 15 Ago
Celta Celta
17:30
Atlético Atlético
Barcelona Barcelona
20:00
R. Sociedad R. Sociedad
Sevilla Sevilla
22:15
Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Lun 16 Ago
Villarreal Villarreal
20:00
Granada Granada
Elche Elche
22:00
Athletic Athletic
Equipo / Puntos
1 Alavés ALA 0
2 Athletic ATH 0
3 Atlético ATM 0
4 Barcelona FCB 0
5 Cádiz CAD 0
6 Celta CEL 0
7 Elche ELC 0
8 Espanyol ESP 0
9 Getafe GET 0
10 Granada GRA 0
Equipo / Puntos
11 Levante LEV 0
12 Mallorca MLL 0
13 Osasuna OSA 0
14 R. Sociedad RSO 0
15 Rayo Vallecano RAY 0
16 Real Betis BET 0
17 Real Madrid RMA 0
18 Sevilla SEV 0
19 Valencia VCF 0
20 Villarreal VIL 0
Segunda División
Sab 29 Mayo
Tenerife Tenerife
2-2
Real Oviedo Real Oviedo
Dom 30 Mayo
Albacete Albacete
1-2
Fuenlabrada Fuenlabrada
Alcorcón Alcorcón
1-0
Espanyol Espanyol
FC Cartagena FC Cartagena
1-1
Girona Girona
Real Sporting Real Sporting
0-2
Almería Almería
Málaga Málaga
3-0
CD Castellón CD Castellón
Mirandés Mirandés
0-2
Sabadell Sabadell
Ponferradina Ponferradina
2-2
Mallorca Mallorca
Rayo Vallecano Rayo Vallecano
0-1
Lugo Lugo
UD Logroñés UD Logroñés
0-1
Las Palmas Las Palmas
Real Zaragoza Real Zaragoza
0-5
Leganés Leganés
Equipo / Puntos
1 Espanyol ESP 82
2 Mallorca MLL 82
3 Leganés LEG 73
4 Almería ALM 73
5 Girona GIR 71
6 Rayo Vallecano RAY 67
7 Real Sporting SPO 65
8 Ponferradina PON 57
9 Las Palmas UDL 56
10 Mirandés MIR 54
11 Fuenlabrada FUE 54
Equipo / Puntos
12 Málaga MAL 53
13 Real Oviedo ROV 52
14 Tenerife CDT 52
15 Real Zaragoza ZAR 50
16 FC Cartagena CAR 49
17 Alcorcón ALC 48
18 Lugo LUG 47
19 Sabadell SAB 46
20 UD Logroñés UDL 44
21 CD Castellón CAS 41
22 Albacete ALB 38
Segunda División
Vie 13 Ago
Huesca Huesca
20:00
Eibar Eibar
Real Zaragoza Real Zaragoza
22:00
UD Ibiza UD Ibiza
Sab 14 Ago
R. Sociedad B R. Sociedad B
17:00
Leganés Leganés
Girona Girona
19:30
SD Amorebieta SD Amorebieta
Ponferradina Ponferradina
22:00
Alcorcón Alcorcón
Dom 15 Ago
Real Sporting Real Sporting
17:00
Burgos Burgos
Real Oviedo Real Oviedo
19:30
Lugo Lugo
Fuenlabrada Fuenlabrada
22:00
Tenerife Tenerife
Las Palmas Las Palmas
22:00
Real Valladolid Real Valladolid
Lun 16 Ago
Málaga Málaga
20:00
Mirandés Mirandés
FC Cartagena FC Cartagena
22:00
Almería Almería
Equipo / Puntos
1 Alcorcón ALC 0
2 Almería ALM 0
3 Burgos BUR 0
4 Eibar EIB 0
5 FC Cartagena CAR 0
6 Fuenlabrada FUE 0
7 Girona GIR 0
8 Huesca HUE 0
9 Las Palmas UDL 0
10 Leganés LEG 0
11 Lugo LUG 0
Equipo / Puntos
12 Málaga MAL 0
13 Mirandés MIR 0
14 Ponferradina PON 0
15 R. Sociedad B RSO 0
16 Real Oviedo ROV 0
17 Real Sporting SPO 0
18 Real Valladolid VAD 0
19 Real Zaragoza ZAR 0
20 SD Amorebieta SDA 0
21 Tenerife CDT 0
22 UD Ibiza IBI 0
Grupo I
Dom 05 Sep
Pontevedra Pontevedra
-
Compostela Compostela
Salamanca UDS Salamanca UDS
-
CD Móstoles CD Móstoles
UC Ceares UC Ceares
-
Leganés B Leganés B
Langreo Langreo
-
Bergantiños FC Bergantiños FC
Arosa Arosa
-
Arenteiro Arenteiro
Real Avilés Real Avilés
-
Marino de Luanco Marino de Luanco
Navalcarnero Navalcarnero
-
UD Llanera UD Llanera
Unión Adarve Unión Adarve
-
Gimnástica Segoviana Gimnástica
Palencia Cristo Atlético Palencia Cristo A.
-
Coruxo Coruxo
Equipo / Puntos
1 Arenteiro ARE 0
2 Arosa ARO 0
3 Bergantiños FC BER 0
4 CD Móstoles CDM 0
5 Compostela COM 0
6 Coruxo COX 0
7 Gimnástica Segoviana SEG 0
8 Langreo UPL 0
9 Leganés B LEG 0
Equipo / Puntos
10 Marino de Luanco MAR 0
11 Navalcarnero NAV 0
12 Palencia Cristo Atlético CAT 0
13 Pontevedra PON 0
14 Real Avilés AVI 0
15 Salamanca UDS SAL 0
16 UC Ceares CEA 0
17 UD Llanera UDL 0
18 Unión Adarve ADA 0
Grupo II
Dom 05 Sep
UD Logroñés B UD Logroñés B
-
Mutilvera Mutilvera
SD Gernika SD Gernika
-
Izarra Izarra
Osasuna B Osasuna B
-
Tropezón Tropezón
Sestao River Sestao River
-
CD Laredo CD Laredo
Rayo Cantabria Rayo Cantabria
-
Real Sociedad C Real Sociedad C
Cayon Cayon
-
AD San Juan AD San Juan
Peña Sport Peña Sport
-
Arenas de Getxo Arenas de Getxo
CF Ardoi CF Ardoi
-
Burgos CF Promesas Burgos Promesas
Náxara Náxara
-
Racing Rioja Racing Rioja
Equipo / Puntos
1 AD San Juan SJU 0
2 Arenas de Getxo ARE 0
3 Burgos CF Promesas CDB 0
4 Cayon CAY 0
5 CD Laredo LAR 0
6 CF Ardoi CDA 0
7 Izarra IZA 0
8 Mutilvera UDM 0
9 Náxara NAX 0
Equipo / Puntos
10 Osasuna B CAO 0
11 Peña Sport PEÑ 0
12 Racing Rioja RRI 0
13 Rayo Cantabria RAC 0
14 Real Sociedad C BER 0
15 SD Gernika GER 0
16 Sestao River SES 0
17 Tropezón TRO 0
18 UD Logroñés B UDL 0
Grupo III
Dom 05 Sep
Peña Deportiva Peña Deportiva
-
Ejea Ejea
Terrassa FC Terrassa FC
-
Huesca B Huesca B
Cerdanyola FC Cerdanyola FC
-
Brea Brea
Espanyol B Espanyol B
-
Numancia Numancia
Lleida Esportiu Lleida Esportiu
-
AE Prat AE Prat
CD Ebro CD Ebro
-
Badalona Badalona
Teruel Teruel
-
CE Europa CE Europa
Tarazona Tarazona
-
Andratx Andratx
SD Formentera SD Formentera
-
Ibiza I. Pitiusas Ibiza I. Pitiusas
Equipo / Puntos
1 AE Prat PRA 0
2 Andratx AND 0
3 Badalona BAD 0
4 Brea CFB 0
5 CD Ebro CDE 0
6 CE Europa EUR 0
7 Cerdanyola FC CER 0
8 Ejea EJE 0
9 Espanyol B RCD 0
Equipo / Puntos
10 Huesca B HUE 0
11 Ibiza I. Pitiusas IBI 0
12 Lleida Esportiu LLE 0
13 Numancia NUM 0
14 Peña Deportiva PXD 0
15 SD Formentera SDF 0
16 Tarazona TAR 0
17 Terrassa FC TER 0
18 Teruel TER 0
Grupo IV
Dom 05 Sep
Tamaraceite Tamaraceite
-
UD San Fernando UD San Fernando
CD Don Benito CD Don Benito
-
Mensajero Mensajero
CD Coria CD Coria
-
Antequera Antequera
Cádiz B Cádiz B
-
San Roque Lepe San Roque Lepe
Xerez Deportivo Xerez Deportivo
-
Córdoba Córdoba
Vélez CF Vélez CF
-
CP Cacereño CP Cacereño
AD Ceuta FC AD Ceuta FC
-
Villanovense Villanovense
Panadería Pulido Panadería Pulido
-
AD Mérida AD Mérida
Montijo Montijo
-
Las Palmas At. Las Palmas At.
Equipo / Puntos
1 AD Ceuta FC CEU 0
2 AD Mérida MAD 0
3 Antequera ANT 0
4 Cádiz B CAD 0
5 CD Coria COR 0
6 CD Don Benito DBN 0
7 Córdoba CCF 0
8 CP Cacereño CPC 0
9 Las Palmas At. LPA 0
Equipo / Puntos
10 Mensajero CDM 0
11 Montijo MON 0
12 Panadería Pulido PAN 0
13 San Roque Lepe SRQ 0
14 Tamaraceite TAM 0
15 UD San Fernando UDS 0
16 Vélez CF VEL 0
17 Villanovense VIL 0
18 Xerez Deportivo XER 0

Follow BeSoccer on Facebook